Proseniorské aktivity

Přihlášení poradny

Podporují nás

csob_rlogo PS 2017 zakladni verze na cervenou prahaAHR5fa913 logolink OP Zaměstnanost mpo mpsv intel logoskodaNEDEJTE SE logo     ferona-logo  povinné-ručení-kooperativa-obrázek-1   

   4590

 

Úvod > O nás > Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Chystá se další odborný seminář na aktuální téma dluhového poradenství, tentokrát v Karlových Varech pod záštitou náměstka hejtmana Karlovarského kraje Miloslava Čermáka.
Stále více přibývá lidí, kteří navštěvují občanské poradny se snahou řešit své dluhové problémy. Za uplynulé pololetí to bylo téměř 3 200 lidí, což se blíží celkovému počtu za celý rok 2009, kdy občanské poradny navštívilo 3 800 klientů. V rámci projektu Finanční gramotnosti proti dluhové pasti, který podporují ČSOB s Poštovní spořitelnou, se podařilo mnoha lidem účinně pomoci.
V rámci Evropského roku boje proti chudobě se Asociace občanských poraden upozorňuje také na opakující se problémy v oblasti předlužení. Jedním z nich je nepozornost při podepisování smluv, které obsahují tzv. rozhodčí doložku.
V prvním čtvrtletí roku 2009 zodpověděly čtyři pražské OP v souhrnu 285 dotazů, za stejný časový úsek roku 2010 číslo vyrostlo na 596 - všechny dotazy se implicitně vztahovaly k tématu zadlužení.
Asociace občanských poraden (AOP) pozorně sleduje projednávání zákona o spotřebitelském úvěru v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Každodenní praxe členských poraden hovoří o naprosté nutnosti přijmout zákon lépe vymezující oblast spotřebitelských půjček.
Asociace občanských poraden (AOP) se projektem Prevencí proti chudobě připojila k akci „Evropský rok boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení ". AOP v členských občanských poradnách se znepokojením sleduje kontinuální nárůst klientely, která není schopna dostát svým smluvním závazkům vyplývajícím především z uzavřených spotřebitelských úvěrů.
Poradenská síť podporující ženy a muže v návratu do zaměstnání je kompletní a má své první klienty. Vybraní profesní poradci a poradkyně nabízejí své služby bezplatně v rámci projektu Sladit práci a rodinu dá práci. Ten realizuje společnost EuroProfis ve spolupráci s Asociací občanských poraden.
Chystá se další odborný seminář na aktuální téma dluhového poradenství, tentokrát v Plzni pod záštitou hejtmanky Plzeňského kraje Milady Emmerové. Akce Asociace občanských poraden (AOP), ČSOB a Poštovní spořitelny proběhne 26. února 2010 v sále zastupitelstva Krajského úřadu Plzeňského kraje.
Praha, 19. ledna 2010 - Společnost EuroProfis zahájila nástavbové vzdělávání vybraných profesních poradkyň a poradců z celé České republiky v rámci projektu Sladit práci a rodinu dá práci.

První skupina vybraných profesních poradkyň a poradců z celé České republiky v prosinci zahájila nástavbový vzdělávací program. Jeho prostřednictvím si rozšíří své zkušenosti z poradenství pro uplatnění na pracovním trhu.

Občanské poradny sdružené v Asociaci občanských poraden (AOP) poskytovaly po celý rok 2009 svým klientům komplexní poradenství v oblasti ochrany spotřebitele.

© 2010 Asociace občanských poraden . aop@obcanskeporadny.cz