Skip to main content
Asociace občanských poraden

Asociace občanských poraden

Asociace občanských poraden je nástupnickou organizací Sdružení pro vybudování sítě občanských poraden, které bylo založené v roce 1997. Nyní AOP sdružuje 33 občanských poraden, jejich detašovaných pracovišť a kontaktních míst, celkem v 89 místech ČR, které ročně zodpoví přes 71 tisíc dotazů v 18 oblastech.

 

Občanské poradny nenahrazují služby advokátní kanceláře. Poradci jsou sociální pracovníci, nikoliv právníci. Informují o právní úpravě, ale nepodávají právní výklady. OP jsou poskytovatelem odborného sociálního poradenství podle zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb. Cílem OP je informovat občany o jejich právech a povinnostech, pomáhat jim zorientovat se v obtížných životních situacích a poskytovat podporu při jejich řešení.

Aktuality

Pozvánka na Veletrh asociací a neziskových Organizací AANO 2024- 17.-18. října 2024

S radostí oznamujeme, že Asociace občanských poraden se bude účastnit Veletrhu asociací a neziskových organizací (AANO) 2024!  Přijďte nás navštívit 17.-18. října na Výstaviště Holešovice v Praze.

Číst dál

Výběrové řízení na pozici poradce - sociální pracovník/pracovnice do střediska Občanská poradna Polička

Oblastní Charita Polička vypisuje výběrové řízení na pozici poradce - sociální pracovník/pracovnice do střediska Občanská poradna Polička.

Číst dál

TZ AOP „Způsobů, jak s lidé dostanou do existenčních problémů, je nespočet. Občanské poradny jich za rok poznají tisíce.“

Tisková zpráva AOP k analýze Opakované a systémové problémy řešené členskými občanskými poradnami Asociace občanských poraden ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023

Číst dál

Odborné poradenství zdarma

Za poskytnuté poradenství v občanských poradnách nikdy neplatíte. Poradenství je ve všech 18 oblastech poskytováno zcela zdarma.

Pravidelně školení poradci

Pro naše poradce pravidelně pořádáme školení v aktuálních právních tématech. Poradci dále dostávají metodickou podporu v jednotlivých oblastech poradenství a informační materiály.

Anonymita a diskrétnost

Klienti mohou své problémové situace konzultovat s poradci anonymně a nemusí udávat jakékoliv osobní údaje. Pracovníci poradny jsou vždy vázáni mlčenlivostí.

Mapa poraden

Podporují nás